Оптимизация на инструменти и процеси
Проблеми
Загуба на скъпа електроенергия, брак на материали и инструменти при технологични процеси за форммобразуване на метали, загуби от брак и неустойки, нисък рандеман, доработки и множество изменения.
Решение
Проектиране на ефективни процеси и инструментална екипировка за формообразуване и обработка на метали - леене (черни и цветни), коване, щамповане, екструдиране, заваряване и термообработка, механична обработка (CAE).
Приложение
Симулация на формообразуването и обработка на метала върху 3D виртуален модел на инструментите, процесите и физическите/химическите въздействия за ранно откриване и предотвратяване на дефекти и загуби на метал и енергия при реалния производствен процес.
Ползи
Свеждане на брака на метали до 0 %, свеждане на доработките на инструменти до 0 %, значително намаляване на себестойността за сметка на ефективно ползване на ел. енергия, ръст на рандемана, ръст на печалбата за сметка намаляване на загубите от закъснения и неустойки.
Продукти и инвестиция
Внедряват се в технологичен отдел:
- ProCAST (Леене)
- QForm 3D - Коване/Екструдиране
- SysWeld - (Заваряване и термообработки)
- Deform 3D (Механична обработка)
- Консултации и обучение за оптимизация на инструменти и процеси
Zuken обяви изключително изгодни цени на